Grįžti

Stogo šiltinimas


Šlaitinio stogo šiltinimas.

Populiariausi yra šie stogo šiltinimo būdai: mineraline vata, poliuretanu.
Mineralinė vata.

Pagrindiniai mineralinės vatos privalumai:

Paprastai šlaitinių stogų konstrukcijose įrengiamas vėdinamas oro tarpas virš šilumos izoliacijos Šio tarpo aukštis bet kuriuo atveju negali būti mažesnis negu 50 mm.

Poliuretano putos.

Poliuretano putos pasižymi geromis savybėmis: paprastai montuojamos, negeria drėgmės, reikalingas nedidelis storis, užtikrina sandarumą, nes užpurškiami visi plyšiai, ir yra ilgaamžės.

 

Plokščio stogo šiltinimas.

Populiariausi yra šie plokščio stogo šiltinimo būdai: akmens vata, putų polistirolas, PIR.

Akmens vata.

Akmens vatos gaminiai gaminami iš inertiškų, mineralinės kilmės medžiagų, nereaguojančių su kitomis skirtingiems stogo dangos sluoksniams įprastai naudojamomis medžiagomis ar jų komponentais. Be to, akmens vata yra nedegi, nesitraukia dėl temperatūros pokyčių ir dera su visomis prilydomosiomis bituminėmis bei polimerinėmis vandens ar garų izoliacijos dangomis. Akmens vata, pagal įvairių normatyvų ir reglamentų reikalavimus, naudojama dengiant degias medžiagas, net įrengiant stogus, kur šilumos izoliacijai pasirinktos polimerinės medžiagos. Dažnai iš akmens vatos yra įrengiami apsauginiai sluoksniai ar skiriamosios nedegios juostos. Akmens vata apšiltinti stogai atitinka atsparumo ugniai, šilumos ir garso izoliacijai keliamus reikalavimus.

 

Putų polistirolas.

Putų polistirolas – ekonomiškai efektyvi ir labai lengva termoizoliacinė medžiaga su puikiomis mechaninėmis savybėmis (atsparumas plėšimui – maždaug 80 kPa, atsparumas suspaudimui – maždaug 130 kPa). Putų polistirolas nesugeria drėgmės ir nepraranda savo termoizoliacinių savybių net ir pastoviai veikiamas vandens. Putų polistirole nėra jokių sveikatai kenksmingų medžiagų.

PIR.

PIR plokštės be padengimo ilgalaikis įgeriamumas <2%, o bitumo stiklo pluošto padengimas šį procentą sumažina iki minimalaus. Tad plokštė eksploatacijos metu neįdrėksta, nepraranda savo termoizoliacinių savybių, jos niekaip neveikia šalimo-atitirpimo ciklai. Jeigu prilydoma danga yra pažeista, vanduo per pažeidimą nenuteka gilyn į termoizoliaciją ir konstrukciją, nes tai uždarų porų, neįgeriantis ir nepraleidžiantis vandens produktas.

Partneriai


icopal.pnguntitled-1.pngeternit.pngvelux.pngruukki.pngparoc.png